تورنتو، در جمع ده بازار کالاهای لوکس در جهان

تورنتو، در جمع ده بازار کالاهای لوکس در جهان

تورنتو- اگر برای خرید ساعت 2 میلیون دلاری سوئیسی به مراکز خرید می روید و یا فقط گشت و گذار و تماشای ویترین فروشگاه ها، حتما متوجه افتتاح چندین فروشگاه لوکس در تورنتو شده اید. طی یک یا دو سال گذشته، تعداد زیادی از برندهای لوکس جهان، از جمله Chanel، Hermes و Richard Mille (سازنده ساعت های مچی سوئیسی)، فروشگاه های جدید خود را در تورنتو و ونکوور دایر کرده اند.

40 درصد از 50 فروشگاه بین المللی که طی سال گذشته وارد بازار کانادا شدند، لوکس تلقی می شوند.

عواملی مانند افزایش درآمد، گردشگری و همچنین مناسب بودن هزینه اجاره املاک تجاری در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، کانادا را به مقصد ایده آل برندهای لوکس تبدیل کرده است.

تورنتو سال گذشته از نظر تعداد فروشگاه های لوکس جدید، مقام دهم را در جهان کسب کرد. تورنتو یکی از 3 شهر آمریکای شمالی بود که توانست در کنار نیویورک و لس آنجلس، در جمع 10 شهر برتر جهان قرار بگیرد.

با کاهش میزان فروش برندهای لوکس در جهان، صاحبان این برندها با دقت بیشتری مکان افتتاح شعبه جدید را انتخاب می کنند. هزینه اجاره یک ملک تجاری لوکس در تورنتو طی سه ماهه سوم سال 2017، معادل 318 دلار آمریکا در ازای هر فوت مربع بود. در حالی که اجاره ملک مشابه در نیویورک 3 هزار و 200 دلار، لس آنجلس 700 دلار و لندن 2 هزار و 918 دلار است.

همانطور که گفته شد، افزایش گردشگری و همچنین ثبات سیاسی بهتر کانادا در مقایسه با همسایه جنوبی، از دیگر عوامل گرایش برندهای لوکس به کانادا می باشند. طی سال 2017، 43 میلیون گردشگر از بزرگترین شهر کانادا یعنی تورنتو، بازدید کرده و 8.8 میلیارد دلار خرج کردند.

اما علیرغم گرایش روزافزون برندهای لوکس به کانادا، ناظران بازار به میزان موفقیت آنها در کشور خوشبین نیستند. آلکس آریفوزامان، از تحلیلگران InterStratics Consultants  معتقد است که میزان تقاضا در کانادا برای برندهای لوکس چندان زیاد نیست. او می گوید: کانادایی ها به قیمت اهمیت می دهند. نمی دانم چند درصد از آنها 2 هزار دلار بابت خرید یک جفت کفش خواهند پرداخت؟

از سوی دیگر برخی از تحلیلگران می گویند که تمایل روزافزون کانادایی های ثروتمند به خرج کردن پول هایشان در داخل کشور به جای خرید کردن از خارج و همچنین افزایش تعداد مهاجران ثروتمند، می تواند سبب رونق بازار کالاهای لوکس در کشور بشود.

Behnam Marfou